Yeni Moda Saç Bantları

471
views

Uzun zamandır trend seçimlerden biri olan saç bantları, özellikle kadınların kurtarıcısı olarak hayatımıza girmiştir. Spor ve şık modelleri ile satışa sunulan saç bantları, hem günlük hayatta hem de davetlerde sıkça karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca sitemizde yer alan ombre modelleri 2018 başlıklı makalemizde mutlaka incelemenizi öneririm. Çünkü 2018 saç modelleri modasında ombre çok fazla trend.

Örgü Saç Bantları

Gerçek el örgüsünden yapılan, genellikle günlük hayatta ve spor aktivitelerinde kullanılan bu bantlar, saçları toplu göstermekle kalmayıp hoş bir görünüm de katmaktadır. Çeşitli renkleri ve baskıları bulunan bu bantların, en belirgin özelliği lastikli olmasıdır. Bu sayede her saç yapısına uygun ve her yüze uyumlu olmaktadır. Hayat kurtarıcı nitelikte bulunan saç bantlarının çeşitli kombinleri vardır. Özellikle mom jean olarak adlandırdığımız son zamanların trendi olan bu pantolonlar, üzerine giyilen herhangi bir renk body ve saç bantları ile hem şık hem de gösterişli olabilirsiniz.

Kumaş Saç Bantları

Genellikle parça kumaştan elde edilen bu tarz saç bantları, kurdele şeklinde bağlanılarak karşımıza çıkar. Yeni doğum yapan kadınların da sıkça tercih ettiği kumaş saç bantları, lastikli olanlara nazaran daha az kullanılmaktadır. Saten kumaştan üretilmesi nedeniyle saçtan kolayca çıkabilen, kayabilen bir yapıya sahiptir. Bu sebeplerden dolayı çok tercih edilmemektedir.

Polar Saç Bantları

Polar kumaş kullanılarak elde edilen bu tip saç bantları, genellikle kış aylarında tercih edilmektedir. Kulakları kapatma özelliği ile üşümeyi engeller. Özellikle sıcak tutması nedeniyle çok tercih edilen bu saç bantları, rüzgarlı havalarda da yapacağınız en doğru seçim olacaktır. Taşıması kolay, hafif malzemeden üretilmiş olan bantlar, tüketiciyi oldukça cezbedecektir.

Yalnızca saç bandı olarak değil ayrıca bileklik olarak da kullanılabilirler. Oldukça hoş ve zarif görünen modelleri ile her yaş grubuna hitap eden bir moda akımı yaratmıştır. Üreticilerin farklı renk ve modelleri üretmeye devam etmesi ile alıcı kitlesi büyük bir yığın haline gelmiştir. Yapılan kombinler ve ünlülerin de bu akıma katılması ile günümüzde büyük bir yankı uyandırmıştır. Yakın gelecekte de etkisinin devam edeceği düşünülmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi yazınız

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.