Her Kadının Bilmesi Gereken Sütyen Kullanım Önerileri

431
views

Her kadın, göğüslerinin güzel görünmesini ister. Birçok kadın konforu için, birçok kadın ise güzel bir görüntü sağlamak için sütyen kullanır.  Fakat az bilinen bir gerçek vardır ki, sütyenler göğüs tiplerine uygun seçildiği zaman her açıdan kazanç sağlıyor.

Göğüs Ölçüsüne Göre Doğru Olan Nedir?

Elinize bir mezura alarak meme çevrenizi uç kısmından ölçmelisiniz. Bu ölçüm size cup ölçünüz hakkında öneri verecektir. Sırtınız geniş ve göğüsleriniz büyük ise, C cup bir sütyenle göğüslerinizi rahat ettirebilirsiniz. Göğüs aralarınız boşluklu değil ise B cup sizin için doğru seçim olacaktır. Eğer çok küçük göğüslere sahip iseniz cup ölçünüz A olacaktır. Eğer bunlara dikkat etmezseniz, göğüslerinizi olduğundan yanlış bir görünüme sokmuş olacaksınız. Böyle bir yanlışın kaçınılmaz sonucu ise, giydiğiniz hiçbir kıyafeti vücudunuzun taşımayacak olmasıdır.

Göğüs Tipine Göre Uygun Olan Nedir?

Bazı kadınların göğüsleri, genetiğinden kaynaklı olarak dik bir görünüme sahiptir. Bu kadınlar oldukça şanslıdır. Hatta içlerine hiçbir şey giymeseler bile olur denilebilir. Bazı kadınların göğüs tipleri aşağı doğru sarkar ve bir miktar büyüktür. Bu tip göğüslere sahip kadınlar, kesinlikle destekli sütyenlerden kaçınmalıdır. Bu kadınların kullanacakları sütyen tipi, toplayıcı sütyen olarak geçer. Bustiyerden farklı olarak, bu iç çamaşırı göğüsleri tamamen toplar ve dik bir görünüm sağlar.

Göğüs yapısı küçük kadınlar ise, tabii ki destekli iç çamaşırı tercih etmelidirler. Bu sayede göğüsleri bir miktar belli olacaktır. Destekli olan sütyenlerin içerisinde silikon bir parça olur. Bu parça sayesinde göğüs daha net bir görünüm alır. İç çamaşırı alınırken mutlaka denemekte fayda var. Ölçüleriniz doğrultusunda sütyenler alıp, sırt ve omuz bölgenizi ne derece rahat ettireceğini deneyiniz. Daha sonra satın alıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi yazınız

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.