Gelinlik Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

449
views

Her bayan, hayalini kurduğu düğün günü geldiğinde en güzel şekilde görünmek ister. Bunun için mutlaka gelinlik tercihinize dikkat etmelisiniz. Klasikleşmiş modeller yerine sizleri daha fresh ve modern gösterecek tarzda gelinlik modellerini kullanmaya özen göstermelisiniz. Gelinlik seçimi yaparken ilk olarak belirlediğiniz düğün konseptini göz önünde bulundurmalısınız. Kır düğünü mü yoksa, otel düğünü mü yapacaksınız, buna göre ortama uygun bir model kullanmanız gerekir. Kır düğünü için genellikle daha romantik ve bohem tarzda, A etek ya da balık etekler dahasık tercih edilmekte. Özellikle ortama uygun çiçek detaylı saç aksesuarları ile oldukça güzelbir görünüme ulaşacaksınız. Otel düğünleri için ise daha kabarık ve abartılı modelleri tercih edebilirsiniz. Özellikle ışıltılı aksesuarlara yer vererek konsepte uygun bir seçim yapacaksınız.

Aksesuar Seçimi İle Gelinliklerinizi Tamamlayın

Gelinliklerin bir parçası haline gelen duvak seçimi de oldukça önemli. Gelinlik modelinize göre uzun ya da kısa duvak modellerini tercih etmelisiniz. Daha romantik bir gelinlik için mutlaka dantel işlemeli uzun duvakları tercih etmelisiniz. Daha modern tarzda gelinlik modelleri için ise kısa duvak ya da sadece saç aksesuarı kullanabilirsiniz. Özellikle günümüzde duvak kullanımı yerine gelinler daha çok saç aksesuarlarını tercih etmektedirler. Saç modelinize göre inci ya da taşlı saç taçları kullanabilirsiniz. Dağınık bir örgü saç modeli kullanarak da saçlarınızın arasına çiçekler koyabilir ve çiçek bir taç kullanabilirsiniz. Gelinlik aksesuar seçimi de gelinlik seçimi kadar önemlidir. Tamamen kusursuz bir görünüme imza atmak için seçeceğiniz aksesuarlar konsepte ve gelinlik modelinize uygun olmalı. Tabi ayakkabı ve takı seçiminizi de mutlaka konsepte uygun yapmalısınız.

Hangi Modelleri Kimler Tercih Etmeli?


Gelinlik seçiminde mutlaka vücut tipinize uygun bir tercihte bulunmalısınız. Gecenin yıldızı siz olacağınız için sizleri olduğunuzdan daha fit ve çekici gösterecek gelinlik modeli seçimi yapmalısınız. Özellikle fazla kilolarınız var ise bunun için kabarık modelleri ya da daha geniş dökümlü modelleri kullanabilirsiniz. Daha zayıf ve basen bölgesi olmayan bayanlar ise balık modelleri tercih edebilirler. Gelinlik seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler arasında en önemli olanı vücut tipinizdir. Uygun bir seçim ile kendinizi prenses gibi hissedeceksiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi yazınız

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.