Yatak Odası Perde Modelleri

325
views

Kişilerin dekorasyon seçimi her odada farklı olarak meydana gelebilir. Ancak ortaya çıkarılması gereken asıl durum oda içinde bütün sağlamak ve doğru parçaları birbiri ile kullanmaktır. Bir yatak odası dekoru için en özenli birleşim odanın içinde kullanılan renkleri birbirine uydurmayı yaparak başlar. Bu nedenle bütün halini sağlayan bir alışveriş mutlaka özenli bir şekilde yapılmalıdır.

Yatak odası için nasıl bir perde renk seçimi olmalıdır?

En önemli dikkat çeken ayrıntılardan biri olan perde yatak örtüsü, oda rengi ve mobilya rengi ile uyumlu olmalıdır. Mobilya rengi beyaz ağırlıklı olanlar renk seçiminde çok fazla sorun yaşamazlar. Geriye tek olarak zevke yansıtılacak model tercihi kalır. Burada biraz kişinin zevki ön plana girer. Yatak örtüsü rengine göre de perdenin rengi birbirine uyum sağlamalıdır. Uyum derken ikisinin aynı renkte olması şart olmaz. Açık ve koyulu olacak şekilde tonlardan faydalanmak daha çekici görüntüler elde etmeye yardımcı olur. Eğer açık renkler odada çok fazla hâkimse kişi bir ton koyu olarak renk seçimi de yapabilir.

Yatak odası için perde modeli nasıl olmalıdır?

Renk seçimi de tamamlandıktan sonra uygun bir perde modeli kullanarak kişi kendi kombinini tamamlayabilir. Eğer yatak örtüsü aşırı hareketli ise modeller daha sakin tarzda yapılarak uyum sağlanmalıdır. Aşırı dikkat çekici duruşlar isteyen kişiler perdelerin boncuklu ya da saçaklı çeşitlerini de seçebilirler. Seçim sonrası ayrıntı olarak kruvaze ya da düz modeller arasında da kişi uygun bir tercih yapmalıdır. Kişi bu seçimler içinde ne kadar zevkini yansıtacak olsa da göz yormamaya ve bir bakışta aşırı yoğun bir görüntü elde etmemeye özen göstermelidir. Her türlü dekor birbiri ile uyum içinde  fakat şıklığı yakalamak mümkün olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi yazınız

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.