Kırmızı Mutfak Modelleri

731
views

Kırmızı mutfak modelleri sık tercih edilen dekorasyon arasında yer almaktadır. Kırmızı renk tercih ediliyorsa bir kaç farklı renk ile mutfağınızı tamamlayabilirsiniz. Ancak kırmızıyı ne yoğunlukta kullanmanız gerektiği mutfağınızın büyüklüğü, aldığı ışık oldukça önemlidir.

Küçük ve fazla ışık almayan bir mutfağınız varsa bunun zıttı olan beyaz ile kombinleyebilirsiniz. Eğer dolaplarınızı kırmızı olarak tercih ederseniz mutfağınızı olduğundan daha küçük gösterebilirsiniz. Bu nedenle daha ferah ve aydınlık bir mutfak istiyorsanız beyaz yoğunlukta ancak kırmızı mutfak araç gereçleriyle kombini tamamlayabilirsiniz. Perdeleri açık renklerde seçmeniz mutfağınızın havası açısından önemlidir. Genellikle bej, beyaz ve ekru renklerini tercih edebilirsiniz. Perdelerinizin rengine uyum sağlayabilmesi adına mutfak masanızı yine bej ve beyaz renklerde kullanabilir, sandalyelerinizi de ahşap olarak tercih edebilirsiniz.

Kırmızı ile kombin edilebilecek bir diğer renk ise siyahtır. Siyah gücü ve tutkuyu temsil eder konsantrasyonu arttırır. Kırmızı ise canlılık ve dinamizmin rengidir tutkuyu ve aşkı temsil eder. Bu iki renk bir araya geldiğinde oldukça iddialı bir mutfak ortaya çıkar. Eğer kırmızı ve siyah bir mutfak düzenlemesi düşünecek olursanız, daha büyük ve aydınlık bir mutfağa sahip olmalısınız. Kullanacağınız kırmızının tonu ve siyah yoğunluğu oldukça önemlidir. Bu iki renk oldukça iddialı oldukları için üçüncü bir renk ekru, bej ya da beyaz olarak mutfağınızı yumuşatabilirsiniz perdeler ve avizeler bu renk tonlarıyla tamamlanabilir. Kırmızı siyah mutfak modellerinde yoğunluk kırmızı renkte ise siyah duvar kağıtlarıyla uyum sağlayabilirsiniz.
Mutfak dolaplarınızı iki renk olarak alt dolaplarınızı siyah üst dolaplarınızı kırmızı şeklinde kombinleyebilirsiniz.

Kırmızı Mutfak Modelleri Çok Moda!

Kırmızı mutfaklarda genellikle metal krom renk ağırlıklı araç gereçleri kullanılır. Buzdolabı, bulaşık makinası eğer mutfağınızda ise çamaşır makinanızı metal renklerde tercih etmelisiniz. Kırmızıya oldukça yakışan gri metal renkler basit bir çaydanlıkla bile kendini gösterebilir. Aynı zamanda gri tonlarını da duvarlarınızda tercih edebilirsiniz ancak gri tehlikeli bir renktir. Doğru bir ton seçilmez ve mutfaktaki diğer araç gereçler ile iyi bir şekilde harmanlanmazsa, mutfağa soğuk bir hava verir ki mutfağınızın iştah kaçırmasını istemezsiniz. İştah demişken, kırmızı aynı zamanda iştah açıcı özelliği ile de bilinir eğer çocuklarınız yemek yeme konusunda sıkıntı yaşıyorlar ise kırmızı mutfak doğru seçim olacaktır. Ancak dikkat edilmelidir ki yalnızca çocuklarınızın iştahını değil sizin de iştahınızı arttırabilir, kilo problemi yaşayan kişilerin ağırlıklı olarak kırmızı tercih etmemeleri konusunda uyarmak gerekebilir.

Halı ya da kilim hangisi kullanılırsa kullanılsın koyu renk tercih edilmemelidir. Yerde serili olan halılar direkt dikkat çekecektir. Oldukça iddialı olan kırmızı mutfak kombinlerinizde yere sereceğiniz her ne olursa olsun açık renklerde tercih edilmelidir. Yerde beyaz halı her ne kadar riskli de olsa kırmızı mutfağınıza yakışacak en uygun renk olarak tercih edilir. Direkt beyaz olmasa da içerisinde kırçıllı siyah ve ya gri tonlu bir halı da tercih edilebilir.

Mutfak renk seçiminde kırmızı iddialı olduğu için ileride de sevmeye devam edeceğinize emin olmalısınız. Bu yüzden kırmızı rengi tercih ederken bol bol model ve renk kombini araştırması yaparak örnekleri inceleyebilirsiniz. Bu size yeni fikirler verebilir ve yanlış atacağınız adımlardan korunmuş olursunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi yazınız

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.