Dekoratif Yastık Modelleri

605
views

Dekorasyon severler için evdeki en küçük detaylar bile önemlidir ve onu güzelleştirmek için ortaya onlarca fikir çıkarabilirler. Mutfakta vakit geçiren kadınlar için tabaklardan çaydanlığa, havludan kavanoza her türlü malzeme şekil değiştirip işlevini korurken aynı zamanda dekoratif bir obje haline gelebilir. Bu durum evdeki bütün eşyalara uygulandığında kişilerin tamamen kendi tarzları ortaya çıkmakta ve özgün bir şekilde tasarlanan alanda yaşamak kişilerin hayat kalitesini artırmaktadır. Düşüncenin ve yaratıcılığın bir sınırı olmadığı gibi dekorasyonun ve dekoratif malzemelerin de sınırı yoktur denebilir. Bu yüzden uygulanabilirliği olan tüm fikirler uygulanmalı kişiler kendilerine sınırlama getirmeden özgürce fikirlerini dışa vurmalıdır.

Dekoratif Yastık Kılıfları

Yastıklar spor tarz seven insanlar için vazgeçilmez bir eşya ve aksesuardır. Oturma odaları ya da salon takımlarında bulunan küçüklü büyüklü renkli yastıklar ortamın havasını değiştirmekte aynı zamanda da konfor sağlamaktadır. Yatak odalarında ise genelde büyük puf yastıklar hem hafif oldukları için yatakta rahat kullanılmakta hem de sıkıştırıldığı zaman az yer kaplamaktadır. Evdeki sade ve düz olan yastıklar için ise çözüm tabii ki dekorasyon fikirlerindedir. İster boyama ister dikiş isterse yapıştırma olsun yastık için üretilen tüm fikirler herkesin hoşuna gidecek ve yastık kullanmayan insanların bile fikir değiştirmesine sebep olacaktır. Dekoratif yastıklar sadece evde kullanım için değil aynı zamanda hediyelik olarak da orijinal bir fikir olmaktadır. Üzerine not yazılabilen yastıklardan fotoğraf baskılı yastıklara, kalp desenli yastıklardan kedili yastıklara birçok seçenek hem özel günler için hem de ev hediyesi olarak kendine alıcı bulmaktadır.

Dekoratif Yastık Şekilleri Nelerdir?

Yastıkların alışılagelmiş kare ya da dikdörtgen şeklinden ziyade artık yuvarlak ya da üçgen tarzda yastıklar da ortamdaki diğer objelerle uyum sağlayabilir. Yalnızca yastıklar değil yastık kılıflarında da piyasaya giren birçok renk ve desen iç mekanların dekorasyonu ile uyum sağlayıp bütünlük oluşturmaktadır. Aynı rengin 3 ya da 4 farklı tonu ile kombinlenen yastıklar düz renk koltukların üzerinde hoş bir hava yaratabilir. Kış mevsimi için peluş ve polar yastık kılıfları hem koltukları hemen ev sakinlerini sıcacık tutacaktır.Klasik tarz severler için ise güpür ve dantel modası devam etmekte, bu danteller yanlarına inci ve boncuk işlenerek daha göz alıcı hale getirilmektedir. Yastıklar çift olarak 2 tane kullanılacaksa üzerinde baş harfleri ve kalplerin olduğu motiflerle aynı zamanda romantik bir objeye de dönüştürülebilirler. Çocuk odalarında ise hayvan figürlü sevimli yumuşak yastıklar oldukça kullanışlı olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi yazınız

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.