Dekoratif Saat Modelleri Ve Fiyatları

379
views

Dekorasyon demek yalnızca göze güzel gelen estetik ürünlerin sergilenmesi değil aynı zamanda işe yarayan eşyaların da güzelleştirilmesi demektir. Ayakkabıların koyulduğu el yapımı ahşap bir ayakkabılık ya da parmak boyası ile baskı yapılan bir bebek yastığı hem kullanışlı hem de şık fikirlere örnektir.

Dekorasyonun alanlara göre farklı şekillerde yapılabilmesi yeni ve yaratıcı fikirlerin önünü açmıştır. Bu anlamda da dekorasyonu meslek dalı olarak yapan ya da yapmaya başlayan kişiler kendi yarattıkları malzemeleri insanlara ulaştırabilmektedir. Hatta bazen seri üretime geçirerek ortaya yepyeni bir akım çıkarmaktadırlar. Bu fikirler genelde sosyal medya ve internet üzerinden hayat bulmakta özellikle kadınların takip ettiği bloglar, vloglar ve sayfalarda orijinal ürünlerin yapılışları, fotoğraflar ve videoları bulunmaktadır. Bu ürünler özenle yapıldığında ise fabrikasyon ürünlerden çok daha sağlam ve dayanıklı hem de çok şık dekoratif ürünler olmaktadır.

Dekoratif Saat Modelleri

Saatler dijital ya da kadranlı olarak ikiye ayrılır. Dijital saatler genelde masa üstü saati ya da kol saati olarak kullanılırken kadranlı saatler ise hala duvar saati olarak kullanılmaktadır. Alternatifi geliştirilmeyen bir ürün olduğu için evlerde, ofislerde ve birçok alanda kullanılmaktadır. Bu ürünler aynı zamanda ihtiyaç duyulan ürünler olduğu için geniş bir piyasaya sahiptir, bu piyasada da elbette yüzlerce çeşit model ve binlerce ürün vardır. Bu saat çeşitlerinden son dönemlerde en çok popüler olanı aynalı ve yapışkan yüzeyleri ile duvara monte edilen saatlerdir. Bu saatler ince bir plakanın CNC tezgahlarda kesilmesi ise tasarlanan saatler olduğu için istenilen şekil verilebilir. Bazı durumlarda kalp şeklinde bazen de isimlerin yazılı olduğu bir plaka şeklinde hazırlanarak özel günler için şık bir hediye olabilmektedirler.

Mutfak saatlerinde ise ortamın atmosferine uyumlu olarak çatal-bıçak-kaşık figürleri olan saatler kullanılmaktadır. Salon gibi şık alanların dekorasyonunda ise genelde büyük ahşap zemine işli kabartmalı rakamları bulunan saatler tercih edilir. Sade ama şık olan ahşap modeller el yapımı da olabilmektedir.

Dekoratif Ürünler Nereden Satın Alınabilir?

Dekoratif saatler için genelde en zengin seçenek internet siteleri ve sosyal medyadaki ürün satış sayfalarıdır. Bu sayfaların bazılarında kapıda ödeme seçeneği olduğu için alıcıya daha güvenilir bir yöntem gibi gelebilir fakat bu durumda kargo ile gelen ürün teslim alınırken kontrol edilmeden ödeme yapılmaması önemlidir. Aynı şekilde ödemeyi daha önce kredi kartı ile firmaya yapmış olunsa dahi ürün kargo nezaretinde kontrolle alınmalıdır.

Bayanların en çok tercih ettiği renklerden birisi kırmızıdır. Son zamanlarda trend olan kırmızı renkli mutfak dolapları bayanların ilgisini çekerek birçok evde görebiliriz.
Kırmızı mutfak modelleri başlıklı makalemizi mutlaka okumanızı öneririm.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi yazınız

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.