2018 Sezonu İçin Birbirinden Güzel Ev Dekorasyonu Modelleri, Fikirleri ve Örnekleri

722
views

Ev dekorasyonuna genelde önem verilmese de mobilyaların ya da evin güzelliği dekorasyon olmadan eksik kalmaktadır. Bu anlamda ya bu iş ile ilgilenen birisinden yardım almak gerekir ya da kişi araştırmaları sonucu kendisi evini dekore etmelidir.

Odalara göre dekorasyon örnekleri

Örneğin dekore etmeye başlayacağınız oda salon ise burası hakkında bazı ip uçları bulunmaktadır. Oturma odası ya da salon olarak kullanılan odada bazen kolonlar ve kirişler bulunmaktadır. Bunlar ev içerisinde oldukça çirkin görünmekte ve kesinlikle dekore edilmesi gereken yerler arasında yer almaktadır. Bu kirişleri dekore etmek amacı ile duvarı şişirip bu kısma nişler ilave edebilirsiniz ya da bir diğer çözüm ise alçı levhalar ile oluşturabileceğiniz farklı raflar olabilir.

Yine salonda kullanabileceğiniz bir diğer dekor ise farklı renkler ile boyanabilecek ya da doğal olan taşlardan yararlanarak, daha önce oluşturulmuş olduğunuz yapıları kaplayabilirsiniz. Bu sayede tavanda bulunan spot ile nişler desteklenerek modern ve şık bir görünüm elde etmiş olmaktasınız. Daha sonra mobilyada kullanacak olunan yastıkların kılıfları farklı şekillerde ve renklerde seçilebilir. Ancak burada kullanmakta olunan renk ve desenlerin aynısı salondaki perdeler de kullanılır ise ortama tamamen farklı bir hava sağlanabilir.

Eğer dinlendirici ve rahatlatıcı bir ortam olsun istenmekte ise o zaman kullanılan renklere de ayrıca özen gösterilmesi gerekmektedir. Örneğin bu doğrultudaki istekleri gerçekleştirmek için yeşil, mor ve mavi renkleri tercih edilmelidir. Evin geneli için, evi tasarlayacak olan kişinin kişiliği ve tercihleri önem taşımaktadır. Evdeki mobilyaların ya da tasarımların hareketli mi yoksa sade mi olacağına bağlı olarak farklı seçenekler şu şekilde sıralanabilir;

Minimal ev dekorasyon seçenekleri
Cesur renkler ve objeler içeren ev dekorasyonu
Modern ve şıklığın hüküm sürdüğü ev tasarımı
Klasik tasarımların tamamladığı ev dekorasyonu

Küçük odalar için ip uçları

Eğer odalar olması gerekenden küçük ise o zaman farklı mobilyalar ve farklı dekorasyon örnekleri kullanılmalıdır. Örneğin salon, mutfak ya da oturma odasında bu küçüklük sorunu yaşanıyor ise oturma grubunda köşe grupları tercih edilmelidir. Mutfaklarda kullanılmakta olan köşe gruplarında son zamanlarda popüler olan sandıklı gruplar kullanılabilir. Böylece hem burası kiler olarak kullanılarak hem yerden tasarruf edilmiş olur hem de şık bir görünüme sahip olunacaktır. Eğer banyoda küçüklük sorunu yaşanıyor ise asma lavabolar ve gömme dolaplar kullanılabilir. Bu sayede gömme dolap içerisine yerleştirilecek kirli sepeti ve banyo eşyaları sayesinde burada da rahat bir kullanım alanı yaratılmış olacaktır.

Dekorasyon çok geniş kapsamlı bir konu olduğundan sitemizde de bir çok makale bulunmaktadır. Ev dekorasyonunda önemli olan en önemli husus avize seçimidir. Avize modelleri 2018 başlıklı makalemize de ilgili bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi yazınız

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.